چهارمین جلسه ویژه گپ

چهارمین جلسه ویژه گپ

ایمان افسریان نقاش است و از نقاشان خیلی خوبی هم هست و این موضوع بین بچه‌های هنری معروف است که آیدین آغداشلو گفته من تنها اثری که به دیوار خانه‌ام زده‌ام با افتخار اثر ایمان افسریان است.
ایمان با گالری اثر همکاری می‌کند و موضوع آثارش برگرفته از سوژه‌های روزمره و در دسترس برای همه است. مثل فضای شبانه‌ی یک کوچه، یک جمع دوستانه یا خانوادگی و….
او در حوزه‌ی نظری مدیر مسؤول مجله «حرفه هنرمند» است که در حال حاضر مهم‌ترین مجله‌ی هنرهای تجسمی ایران به‌حساب می‌آید. حرفه هنرمند مجله‌ی خیلی خوبی‌ست. آنقدر که یک سری از دانشگاه‌ها داشتن یک مقاله در آن را حتی به‌عنوان پایان‌نامه تلقی می‌کنند. و ایمان افسریان و تیمش این مجله را جلو می‌برند. علاوه بر این، در دانشگاه هم تدریس می‌کند. سبک کاری او و اعضای تیمش در این مجله به‌گونه‌ای است که یک پروژه‌ی فکری را جلو می‌برند. سبقه‌ی نظریشان هم از نظر فرهنگی بر اساس نظریاتی نزدیک به علاقه‌های سید جواد طباطبایی است که ارزش دادن به فضای هنر ایران برایشان اهمیت دارد.
به‌خاطر همین هم، پدیدارشناسی تصویر ایرانی را راهگشای آینده‌ی کل فضای هنری ایران می‌دانند. نظر آنها این است که: «ما برای حل مشکلات هنری، اصلاً نیاز نیست مثلاً کوبیسم را تجربه کنیم. ما باید دوباره وضعیت هنر خودمان را درک کنیم و در مینیاتور خودمان تعمق کنیم. همان‌جور که سید جواد طباطبایی هم در مورد فضای فکری ما همین نظر را دارد. می گوید ما یک انحطاط فکری‌ای داشتیم، یک مدت فکر نکردیم و حالا راه چاره‌ی ما معطوف شدن به غرب نیست، دوباره دقت کردن در سنت خودمان است.»

 

سیــن برنامــه :

» ۸:۴۵ آغــاز پذیــرش

» ۹:۰۰ ســـرو صبـــحانه

» ۹:۳۰ آغــاز جلســـه

» ۱۱:۰۰ پرســش و پاســخ

» ۱۲:۰۰ عکــس دســته جمعی و بازدید از سومین آرت اکسپو تبریز

عنوان جلسه : پدیدار شناسی تصویر ایرانی

سخنران : ایمان افسریان

زمان : جمعه ۲۵ آبان ماه ۹۷

ساعت : ۹ صبح

مکان : مجتمع تجاری تفریحی لاله پارک ، طبقه فود کورت

ظرفیت :  محدود

هزینه ثبت نام : رایگــــان

جهت ثبت نام در جلسه از طریق فرم زیر اقدام کنید 

ظرفیت ثبت نام تکمیل گردید.

پیشنهاد می‌کنیم در لیست انتظار ثبت‌نام کنید و جمعه ساعت ۹:۰۰ در محل حاضر باشید، چون اولویت پذیرش لیست انتظار با کسانی هست که زودتر حضور داشتند. مطمئناً کسی از برنامه‌ی سخنرانی محروم نخواهد شد.

جهت ثبت نام در لیست انتظار از طریق فرم زیر اقدام کنید

 

نظرات

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of